Oplotenie staveniska
Podľa čoho vyberať?
- Cena
- Náročnosť na montáž
Pri oplotení staveniska je dávaný veľký dôraz predovšetkým na cenu pletiva - panelov. Väčšinou sa totiž jedná iba o provizórne oplotenie, ktoré bude po dokončení stavby odstránené. Navyše dosť často dochádza pri stavebných prácach k jeho poškodeniu.
Ďalej je potom potreba vybrať také oplotenie, ktoré sa dá ľahko namontovať i demontovať. Na vzhľad sa väčšinou vôbec neberie ohľad.
Čím možno stavbu oplotiť?
- Mobilné oplotenie
- Lesnícke pletivo
Na oplotenie staveniska môžete použiť mobilné panely, ktoré si môžete požičať alebo kúpiť. Avšak vhodnejšou variantou pre dočasné oplotenie stavby, či už rodinného domu, tak aj priemyselného objektu, je lesnícke pletivo. Lesnícke uzlové pletivo, najčastejšie výšky 160 cm z drôtu 1,6/2,0 mm, sa uchytáva na drevené koly či pozinkované stĺpiky.
Montáž
Stĺpiky sa nemusia betónovať. Stačí ich zatlačiť pomocou lyžice od bagru či zatĺcť ťažkým kladivom. Je však potreba počítať s tým, že sa časom vyvrátia a že nebudú v úplnej rovine. Každopádne ušetríte za vŕtanie dier a za betón na zabetónovanie stĺpikov.
Zabezpečenie
Oplotenie staveniska ako také je skôr pre vymedzenie priestoru, aby naň nezabehli zvieratá a osoby naň „omylom“ nevstupovali.
Pokiaľ potrebujete mať stavbu zabezpečenú proti krádeži materiálneho vybavenia rozostavaného domu či priemyslovej haly, tak je vždy lepšie použiť lacnejšie oplotenie a zainvestovať do elektronického zabezpečenia (pohybové senzory), než si obstarávať drahé oplotenie. Navyše, keď použijete kvalitnejší plot, napríklad plotové 3D panely, tak cena mnohonásobne prevýši cenu elektronického zabezpečenia, a aj tak nemáte záruku toho, že o materiál neprídete.
Nenašli ste v článku, čo ste hľadali? Napíšte nám na info@pletivo.sk, alebo zavolajte na +421 905 350 022 a my vám radi poradíme.